BOZPforum Logo
Přidat
téma
Zajištění požární o...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Zajištění požární ochrany v mimopracovní době a době sníženého provozu.

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Reactions
520 Vidělo
Reakcí: 9
Úvodní téma
(@seopto)
Active Member
Přidal se: 4 roky před

Ahoj, 

mám takový dotaz. Mám poprvé provést školení PO a tak se chci zeptat, co vlastně mám školit pod pojmem zajištění požární ochrany v mimopracovní době a době sníženého provozu?

Firma jede na dvě směny, ale vrátný je tam pouze v době ranní směny a v době odpolední směny tam jsou pouze zaměstnanci, kteří budou proškolení klasicky, tj. zaměstnanci a požární hlídky.

 

Díky za info.

Odpověď
1 Odpovědí
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 6 roky před

Skupina
Reakcí: 434

@seopto Jelikož provádíte školení o požární ochraně, předpokládám, že jde o činnost(i) se zvýšeným / vysokým požárním nebezpečím. V takovém případě musíte mít pro činnost vypracovanou dokumentaci požární ochrany. Mimo jiné, také Stanovení organizace zabezpečení požární ochrany, dle § 30, vyhlášky č. 246/2001 Sb.

Součástí této dokumentace, dle písm. f), § 30, vyhlášky, je také například zajištění požární ochrany v době sníženého provozu a v mimopracovní době.

Tj. zejména byste měl školit to, co je obsaženo v této dokumentaci.

Jinak samozřejmě školte reálný stav, tak, jak je to u zaměstnavatele nastaveno. Každý zaměstnavatel má požární ochranu zajištěnu jiným způsobem, takže se konkrétně odpovědět nedá. Ale jde jak o technická (např. EPS), tak i organizační (např. úklid a vypnutí zařízení před opuštěním pracoviště, dohledová služba apod.) opatření.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram