BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Venkovní sklad hořlavých kapalin - povolení (ohlášení)

4 Reakcí
2 Diskutují
0 Likes
322 Vidělo
ak84@email.cz
Reakcí: 9
Úvodní téma
(@ak84email-cz)
Active Member
Přidal se: 1 rokem před

Zdravím,

měl bych dotaz k umístění skladů hořlavých kapalin (nafta, oleje, maziva, atd.). Jedná se o sklady v areálech firem na volném prostranství. Sklady jsou konstrukčně ocelové oplechované, nebo kontejnerové buňky. Plocha do 25m. Volně položené na betonu.

A můj dotaz směřuje k tomu, zda tyto "stavby" musí mít stavební povolení. Vždy jsem si myslel, že nikoliv, ale když jsem pořádně přečetl stavební zákon bod 1., písm. e), odst. (1), § 103, tak to vypadá, že jsem se pletl.

Je tedy skutečně pravda, že sklady hořlavin, musí mít vždy stavební povolení (ohlášení)? Řešili jste někdo dodatečné povolení u starých skladů hořlavin? Případně co vše to obnáší a na kolik to přijde?

Díky.

Odpověď
3 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 409
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

Dobrý den, myslím, že to chápete správně a ano, za mě každý sklad hořlavých kapalin musí být legální, tj. kolaudovaná stavba.

Zpětně zkolaudovat již postavenou stavbu lze, ale nemusí to být vůbec snadné. Záleží, jakou máte stávající dokumentaci, jak je sklad starý a jak je konstrukčně (stavebně / požárně) řešen, tj. zda budou nutné a popř. jaké, dodatečné stavební a požární úpravy.

Odpověď
ak84@email.cz
Reakcí: 9
Úvodní téma
(@ak84email-cz)
Active Member
Přidal se: 1 rokem před

Uvidím jestli to bude chtít nějak vlastník řešit. Nicméně dokumentace myslím žádná není, jsou to vesměs letité sklady min 20 let. Jeden je novější, je to jen mobilní kontejner upravený pro skladování olejů, vybavený záchytnou vanou, ...

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 4 roky před

Skupina
Reakcí: 409

@ak84email-cz Vlastník to řešit chtít nebude (z vlastních zkušeností tipuji) 🙂

Nic extra nehrozí. HZS při kontrole případně napíše do protokolu (dost možná ani to ne) a údajně předá na stavební úřad (nesetkal jsem se, že by to SÚ někdy řešil).

Ten hlavní problém je v umístění, kdy se často nerespektují jakékoli odstupy.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram