BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Skladování pneumatik

3 Reakcí
3 Diskutují
0 Likes
302 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@mmxxseznam-cz)
New Member
Přidal se: 8 měsíců před

Problematika skladování pneumatik.

Bytový dům výstavba před rokem 1989.Společné sklepní prostory. Místnost kdysi pravděpodobně prádelna nebo sušárna, později kočárkárna, kolárna dneska spíše místnost připomínající sklad. V bytovém řádu, ve stanovách SJV ani v jiném dostupném dokumentu o využití těchto prostor není žádná zmíňka. Jak se pohlíží na uskladnění pneumatik v tomto prostoru, kdy věci nevadí únikovým cestám ani zde není zdroj sálavého tepla. PB láhve, kapalné hořlaviny to je celkem jasné, ale jak je to s pevnými hořlavými látkami? Je to činnost  bez zvýšeného požárního a bere se požární zatížení na m2 tedy max.120 kg/m2.Závěrem: je a nebo není možno skladovat pneumatiky ve společných prostorách a je to omezeno váhou na m2?

Odpověď
2 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

Za mě není možné v takovém prostoru pneumatiky skladovat. Musela by být doložitelná schválená projektová dokumentace skutečného provedení objektu, kterou by daná místnost byla určena ke skladování pneumatik. 

Je-li to ale starší objekt, pravděpodobně skutečně půjde o prádelnu / kočárkárnu a ne o sklad pneumatik. Problém nemusí být ale jen v pneumatikách, nýbrž i ostatních hořlavých materiálech. Ten prostor by zkrátka měl být užíván k účelu, ke kterému byl určen nebo u něj měla být provedena oficiální změna užívání.

Odpověď
1 Odpovědí
(@mmxxseznam-cz)
Přidal se: 8 měsíců před

New Member
Reakcí: 2

@vit-hofman Děkuji za ujasnění.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram