BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Vibrace - Rozdílnost v uváděných jednotkách v průvodní dokumentaci a protokolu

3 Reakcí
3 Diskutují
4 Likes
949 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@denny)
New Member
Přidal se: 4 roky před

Vážení kolegyně a kolegové,

právě se potýkám z různými hygienami v rámci hodnocení hluku, vibrací a fyzické zátěže. Nějak už nemůžu vymotat ze všech těch vzorečků a pod.

O co jde. Řeším malou autodílnu, kde se pracuje občas s nářadím, které produkuje hluk a vibrace. Mají změřeno. Hluk vyšel pod limit, ale hygiena rozporuje, že to bylo jen při opravě auta a při broušení úhlovou bruskou. Mají tam ještě rázové utahováky a vrtačku apod. Nic velkého. Jsou tam jen dva zaměstnanci. Když pracují s bruskou, tak už zase nepracuje s ničím dalším. Vibrace byly změřeny na této brusce a také vyšly pod limit. U ostatního nářadí jsme vyšel z údajů v návodech. Ale v rámci měření je výsledek vibrací uveden v dB a v návodech je to m.s-2. V db je to pod limit, ale většina nářadí má uvedeno více jak 2,5 m.s-2. Třeba i 11. Pracují s tím pár minut za den. max do 20. Ale nejsem schopen spočítat vzorečky uvedené v NV 272/2011.

Máte někdo nějakou radu- zkušenost, jak to provést? Nebo budou muset změřit všechna nářadí? To se nedoplatí....a hlavně tam nic většího než ta bruska není...

Díky Denny Šturm

Odpověď
Štítky tématu
2 Reakcí
Reakcí: 51
Autorizovaný odborník
(@tereza)
Člen
Přidal se: 4 roky před

U vibrací a nářadí je to problém, na dB nebo m.s-2 má vliv také materiál, který brousí. Takže pokud chcete vycházet z návodů, musíte použít uvedenou hodnotu. A to vám to vždy spadne do kat. 3.  Protože při tak vysokých vibracích překonáte limit kategorie 3 už během pár minut, nikoliv hodit. Jinak bych řekla, že byla chyba při měření nenaměřit všechno.

Odpověď
Reakcí: 114
Autorizovaný odborník
(@lino67)
Člen
Přidal se: 4 roky před

možná bude hygiena slyšet na převody z tabulek.. 

m s dB
Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram