Dle stavebního zákona musí vlastník objektu tento udržovat v řádném stavu. Můžete některé nebo všechny povinnosti "hodit" na nájemníka, ale toto by mělo být jasně definováno nájemní smlouvou a vy byste potom měl plnění těchto povinností preventivně kontrolovat.
V praxi je nejčastější model, kdy nájemník udržuje vnitřní vybavení a majitel zbytek. Tedy majitel se stará o stavbu jako takovou, o elektroinstalace, plynoinstalace, vodoinstalace, odpady, střechu, komín apod., včetně všech revizí, kontrol, zkoušek, údržby.
Dle zákona o požární ochraně (odst. (2), § 2) platí následující:
Právnické osoby a podnikající fyzické osoby plní povinnosti na úseku požární ochrany ve všech prostorách, které užívají k provozování činnosti.
Za plnění povinností na úseku požární ochrany u právnických osob odpovídá statutární orgán a u podnikajících fyzických osob tyto osoby nebo jejich odpovědný zástupce.
Provozuje-li činnost v prostorách více právnických osob nebo podnikajících fyzických osob, plní povinnosti na úseku požární ochrany na místech, která užívají společně, vlastník těchto prostor, není-li smlouvou mezi nimi sjednáno jinak.
Součástí smlouvy musí být i určení osoby odpovědné za plnění povinností na úseku požární ochrany.
Z toho, co píšete (pronajímáte celý objekt) se domnívám, že jde o tučně zvýrazněnou pasáž. Pokud pronajímáte jen část a jinou část sám užíváte, platí poslední dva odstavce a musíte si povinnosti a odpovědnosti vyřešit smlouvou.
Že se např. pomlátí dva alkoholici od nájemníka, to si myslím, že jde mimo vaši odpovědnost.