BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Uraz s nemocenskou?

2 Reakcí
2 Diskutují
4 Likes
628 Vidělo
Reakcí: 3
 Jiri
Úvodní téma
(@jiri-2)
Active Member
Přidal se: 4 roky před

Zdravim,

Jak resit situaci, kdy zamestnanec mel pracovni uraz. Sel k doktorOvi a ten mu vystavil neschooenku, kterou donesl, ale nema tam zaskrtnuto ze je to nemocenka z duvodu pracovniho urazu?

setrit jako uraz s pracovni neschopnosti?

zamestnanec nekomunikuje, pouze odevzdal listek a je doma.

Diky za vas nazor

 

 

 

Odpověď
Štítky tématu
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

Dobrý den,

pro vás je prioritní, zda si zaměstnanec splnil svou zákonnou povinnost a bezodkladně svůj pracovní úraz ohlásil vedoucímu zaměstnanci.

Pokud tak učinil, pak řešte úraz jako pracovní.

Pokud tak neučinil a vy nemáte jiné jasné důkazy o tom, že šlo o pracovní úraz (např. kamerový záznam, svědectví ostatních osob), pak bych úraz jako pracovní neřešil.

To, co zapíše lékař do rozhodnutí o pracovní neschopnosti pro vás není podstatné. Lékař tam napíše to, co nahlásí zaměstnanec. O tom, zda jde či nejde o pracovní úraz, rozhoduje však zaměstnavatel.

Také se domnívá, že zaměstnanec je se zaměstnavatelem ve věci své PN a případného pracovního úrazu povinen spolupracovat.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram