BOZPforum Logo
Přidat
téma
Vstupní lékařská pr...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Vstupní lékařská prohlídka

2 Reakcí
2 Diskutují
1 Likes
1,247 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@kulihrach-veliky)
Active Member
Přidal se: 4 roky před

Dobrý den, měl jsem od pondělí nastoupit do zaměstnání. Vše bylo dlouho předem domluveno. Zaměstnavatel mě ale v pátek informoval, že dohodu ruší. Údajně mě nemůže zaměstnat, protože jejich lékař odmítá dělat vstupní lékařské prohlídky. Je skutečně prohlídka natolik nutná, že bez ní nemohu být zaměstnán? A nemohu si udělat prohlídku u svého obvodního? Se zaměstnáním jsem počítal a jsem nyní v poměrně zoufalé situaci. Děkuji za odpověď. 

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 431
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 5 roky před

Dobrý den,

současná krize skutečně zaměstnavatele hodně trápí, ale zrovna oblast lékařských prohlídek zaměstnanců mezi důvody trápení nepatří. Vláda přijala krizové opatření, na základě něhož platí:

  • vstupní lékařskou prohlídku lze nahradit čestným prohlášením;
  • periodické lékařské prohlídky není nutno provádět.

Více informací se dočtete v článku našeho magazínu.

Lékařská prohlídka u vašeho obvodního lékaře (registrujícího) je možná jen za určitých podmínek ("bezpečná" práce bez rizik) a se souhlasem zaměstnavatele. Více informací k lékařských prohlídkám naleznete zde: https://bozpforum.cz/2019/06/13/lekarske-prohlidky-zamestnancu/

Skutečností je, že bez platného lékařského posudku vám zaměstnavatel nemůže práci umožnit.

 

Hodně štěstí.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram