BOZPforum Logo
Přidat
téma
řidičské opravánění...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

řidičské opravánění na VZV

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Reactions
997 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@ogre)
Active Member
Přidal se: 3 roky před

Dobrý den,

mám otázku - dostala se ke mě informace, že řidiči VZV již NEmusí mít řidičské oprávnění na VZV pokud se pohybují s VZV uvnitř budovy. Je tomu opravdu tak? Kdy toto bylo zrušeno? A pokud ano, stačí tedy pouze seznámení jak stroj obsluhovat (proti podpisu) a nebo je potřeba ještě něco více.

V případě že při pohybu v hale ho tedy nepotřebuje ale řidič by se pohyboval s VZV na účelové komunikaci uvnitř firmy, musí mít řidičské oprávnění na VZV? 

Děkuji za odpověď

Mirek Gottfried

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 434
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 6 roky před

Dobrý den, 

nemyslím si, že kdy řidičské oprávnění k obsluze manipulačního motorového vozíku bylo nutné.

Řidičské oprávnění má platnost v mezích zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v účinném znění. A je tedy nutné pouze v případě, kdy se vozík na pozemních komunikacích pohybuje.

Pro vozíky, které se pohybují po pozemních komunikacích potom platí, že 

  • do 3,5 t postačí řidičské oprávnění skupiny B.
  • nad 3.5 t je nutné být držitelem řidičského oprávnění skupiny C nebo T.

 

Mimo jiné, i k problematice školení obsluhy vozíků, jsem psal v tomto nedávném článku: https://www.bozpforum.cz/2020/12/25/pravidla-pro-bezpecny-provoz-motorovych-manipulacnich-voziku/#odborná-způsobilost-obsluhy-motorových-manipulačních-vozíků

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram