BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Norma pro vysokozdvižný vozík

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Likes
836 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@strejda-hanz)
New Member
Přidal se: 3 roky před

Dobrý den. Existuje nějaká norma, podle které je možné určit, jak rychle bude složen/naložen kamion vysokozdvižným vozíkem? Popřípadě jak se norma určuje? Jde mi o to, zda má někdo právo říct, že kamion bude složen za 45 minut a basta. Mazáci si naučili kamioňáky na nějaké tempo, které nikdo ostatní nestihá. A problém je na světě. Kamioňák si stěžuje že ho někdo zdržuje, pomalejší manipulant se snaží spěchat, naráží, věci padaj a ve finále to trvá ještě dýl. Je tedy nějaká norma pro "rychlost práce s vkv", nebo každý jezdí dle svích schopností a možností? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 5 roky před

Dobrý den, domnívám se, že taková norma neexistovala, neexistuje a asi ani nikdy existovat nebude. 

Rychlost nakládky / vykládky záleží na mnoha faktorech. Od typu manipulačního prostředku, přes zkušenosti obsluhy, po typ manipulačních jednotek, místní podmínky, vzdálenosti apod. Proto toto nelze paušalizovat.

Zaměstnavatel musí zajistit bezpečnost zaměstnanců, ale i ostatních fyzických osob, které se s jeho vědomím zdržují na jeho pracovištích.

Proto i požadované pracovní tempo musí být slučitelné s bezepečností.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram