BOZPforum Logo
Přidat
téma
Je třeba lékařké pr...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Je třeba lékařké prohlídky?

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Likes
679 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@marek-firlaseznam-cz)
New Member
Přidal se: 3 roky před

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li  je potřeba se podrobit vstupní lékařské prohlídce v případě, že jde zaměstnanec, který pracuje v administrativě, z lékařského hlediska kategorie 1 bez rizik, dobrovolně na výpomoc do výroby maximálně na pět směn po sobě jdoucích. (V naší společnosti máme výrobní pozice v kategorii 2 a to v těchto r. faktorech hluk, vibrace, pracovní polohy a fyzická zátěž a jen denní směnu). A nebo kde bych mohl najít odpověď v zákoníku práce  a nebo zákoně o specifických zdravotních službách.

Děkuji,

Marek

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 5 roky před

Dobrý den,

dle mého názoru se musí podrobit nové vstupní pracovnělékařské prohlídce a to na základě ustanovení odst. (2), § 10, vyhlášky č. 79/2013 Sb., cituji: 

"Vstupní prohlídka se provádí kromě případů stanovených zákonem též před změnou druhu práce nebo před převedením zaměstnance na jinou práci, pokud jde o práci vykonávanou za odlišných podmínek, než ke kterým byla posouzena zdravotní způsobilost zaměstnance. Odlišnými podmínkami se rozumí navýšení rizikových faktorů nejméně o jeden nebo jejich změna, popřípadě zařazení k výkonu rizikové práce."

Přeji bezpečný den.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram