Je třeba lékařké pr...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Je třeba lékařké prohlídky?  

   RSS

0

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda-li  je potřeba se podrobit vstupní lékařské prohlídce v případě, že jde zaměstnanec, který pracuje v administrativě, z lékařského hlediska kategorie 1 bez rizik, dobrovolně na výpomoc do výroby maximálně na pět směn po sobě jdoucích. (V naší společnosti máme výrobní pozice v kategorii 2 a to v těchto r. faktorech hluk, vibrace, pracovní polohy a fyzická zátěž a jen denní směnu). A nebo kde bych mohl najít odpověď v zákoníku práce  a nebo zákoně o specifických zdravotních službách.

Děkuji,

Marek

1 odpověď
0

Dobrý den,

dle mého názoru se musí podrobit nové vstupní pracovnělékařské prohlídce a to na základě ustanovení odst. (2), § 10, vyhlášky č. 79/2013 Sb., cituji: 

"Vstupní prohlídka se provádí kromě případů stanovených zákonem též před změnou druhu práce nebo před převedením zaměstnance na jinou práci, pokud jde o práci vykonávanou za odlišných podmínek, než ke kterým byla posouzena zdravotní způsobilost zaměstnance. Odlišnými podmínkami se rozumí navýšení rizikových faktorů nejméně o jeden nebo jejich změna, popřípadě zařazení k výkonu rizikové práce."

Přeji bezpečný den.

Kdybychom dělali jen to, co umíme, tak bychom nedělali nikdy nic.

Sdílet:
Scroll to Top