BOZPforum Logo
Přidat
téma
Finance v době nemo...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Finance v době nemoci

4 Reakcí
2 Diskutují
4 Reactions
1,261 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@richardw)
Active Member
Přidal se: 5 roky před

Ahoj, 

zajímalo by mě, jak řešíte situaci, kdy vám během nemoci nebo zranění, dojdou finance respektive třeba nemocenská je stanovena na nízkou částku aniž by pokryla dlouhodobě všechny vaše náklady a závazky. Nee všichni si můžeme půjčovat finance od rodičů do nekonečna. Existuje například nějaký nárok na další finance do státu? Pokud bych chtěl využít financování po internetu, protože z bytu nemůžu ven, co byste doporučili? Existuje spousta srovnávačů apod, ale chybí mi u nich více informací. Celkem zajímavě popsané finanční služby jsem našel zde - WEBOVÁ ADRESA SKRYTA ADMINISTRÁTOREM Z DŮVODU VYHODNOCENÍ JAKO ODKAZ NA ZÁVADNÝ WEB, máte někdo další tipy?

Odpověď
3 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 434
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 6 roky před

Jsme na webu zaměřeném na bezpečnost a ochranu zdraví při práci, proto budu vaši situaci považovat za pracovní neschopnost způsobenou pracovním úrazem či nemocí z povolání.

Prvně nutno konstatovat, že zaměstnanec, pokud neporušil předpisy, má nárok na 100% náhradu mzdy. Náhrada mzdy se poskytuje průběžně, měsíčně. S jiným způsobem vyplácení, např. kompletně po ukončení PN, musí zaměstnanec prokazatelně, písemně souhlasit.

= každý měsíc dostáváte vaši běžnou mzdu.

---

Co se týče úvěrů. Vždy by mělo jít až o poslední možnost, pokud ale není zbytí, pak je opravdu dobré půjčovat si s rozumem. To znamená.

  1. Půjčit si jen nezbytné minimum. 
  2. Přednostně si půjčit od "známé" osoby za výhodnějších podmínek, než od komerčních poskytovatelů úvěrů (nemusí se jednat jen o rodinné příslušníky, ale také kamarády, známé, kolegy nebo a na to se často zapomíná, požádat o pomoc přímo svého zaměstnavatele).
  3. Půjčit si od ověřené společnosti (velmi výhodných podmínek, často mnohem lepších, než u bankovních institucí, můžete dosáhnout např. u Home Credit nebo Zonky).

Přeji hodně štěstí ve vaší situaci.

 

Odpověď
2 Reakcí
(@richardw)
Přidal se: 5 roky před

Active Member
Reakcí: 2

@vit-hofman

Nárok na 100% náhradu mzdy sice mají, problém je, že spousta lidí v česku má nepřiznaný příjem apod. Pracují třeba na smlouvu za 15 000 a dalších 15 000 berou bokem. Proto moje otázka.
Na webu co jsem měl v komentáři - nechápu, proč na něj teď nejde kliknout - Zonky i Homecredit jsou i s popisem, jak ty firmy fungují, jaké mají produkty atd. Ale spíš mě zajímalo, jestli znáte nějaké další?

Odpověď
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 6 roky před

Skupina
Reakcí: 434

@richardw

Dle § 271o, Zákoníku práce platí:

U zaměstnance, který je v době pracovního úrazu nebo zjištění nemoci z povolání v několika pracovních poměrech nebo je činný na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr, se při stanovení výše náhrady za ztrátu na výdělku vychází z průměrných výdělků dosahovaných ve všech těchto základních pracovněprávních vztazích, a to po dobu, po kterou by mohly trvat.

Pokud někdo pracuje "na černo", musí počítat s důsledky.

Odkaz z vašeho původního příspěvku jsem smazal.

  1. působil jako skrytá reklama;
  2. web byl velmi nedůvěryhodný (web, který se zaměřuje na půjčky a nemá uvedeného provozovatele, je dle mého názoru minimálně nedůvěryhodný nebo přímo nebezpečný).
Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram