No pokud SVJ nemá prostředky na takovou malou položku, tak nechápu z čeho chcete dělat ten rozvod potrubí.
K věci:
- kontaktujte požárního technika, který je fundovaný a má razítko k provádění PBŘS. Ideálně aby měl za sebou velké stavby. Ne rodinné domy.
- litinu jako rozvod hydrantu jsem v paneláku ještě neviděl. Od jistého roku se vše dělalo v pozinku průměr 2"
- dávat vše do původního materiálu, tak netuším jakou firmu budete muset sehnat a hlavně materiál. To se za ten materiál ani nedoplatíte, pokud nyní už víte že PBŘS Vás zrujnuje.
Na tuto akci počítám cca PBŘS + stanovisko od 4.000 - 8.000,-
Zakreslení půdorysu, řezu a provedení jednoduché tech dokumentace od 8.000,- do 15.000,-
Suma sumárum budete do 23.000,- za celý schvalovací proces.
Já dělal úpravu hydrantu na hale 100x20x8 metrů v roce 2011, kdy jsme také hydrant dávali do plastu (nevím jak požární normy dnes, tehdy to šlo).
Postupoval jsem takto:
-požární technik, který zpracoval PBŘS+ zajistil stanovisko od HZS (udělal PBŘS).
- já zajistil půdorys haly, řez a poté půdorys ZTI - vodovod, hydrant. Toto jsem nakreslil sám a nechal orazit projektantem, který měl kulaté razítko na ZTI, dále technickou zprávu.
Zakresloval jsem vše v ruce do zkopírovaných půdorysů a opatřil jsem tam své rohové razítko výkresu, kde jsem uvedl sebe, jako osobu, která to vypracovala a zodpovědného projektanta, který to zkontroloval a orazil.
- poté to šlo na hasiče i s PBŘS a dostali jsme souhlas. Dané dokumenty pak prošly ještě schvalovacím řízením na SÚ, jelikož jsme měli změnu účelu užívání v halách.
- POZOR!!! PBŘS je bez stanoviska příslušného HZS nekompletní a tudíž NEPLATNÉ!!!
Mrkněte taky do stavebního zákona, jestli to nepodléhá schválení. A pozor u napojení na patu vodovodu. Co vím, tak hydranty s PPR potrubím musely být pod tlakem. A u uzávěru vody musela být patřičná cedule, pokud by hrozilo zastavení hydrantu v případě odstávky vody. Ale to už Vám technik přes PO řekne.