Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Autonomní detekce  


Lukas
Reakcí: 73
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Důvěryhodný člen
Přidal se: 1 rokem před

Zdravím, kolegové,

otázka do „pranice“, děláte kontroly provozuschopnosti autonomních detektorů kouře (bateriových hlásičů, hlásičů, které jsou spojeny na PCO spolu s EZS)? 

A když jsme v tom, hlídáte si PBŘ ke každé „dobrácké“ instalaci detektorů kouře?

4 Reakcí
Vladimír
Reakcí: 55
Registrovaný člen Autorizovaný odborník
(@vladimir)
Důvěryhodný člen
Přidal se: 12 měsíci před

Autonomní detektor kouře, je zcela jistě PBZ.

Kontroly provozuschopnosti jsou vyžadovány.

Neodborně lze provést vonnou tyčinkou, lépe pak sprejem.

Pokud je čidlo někam napojeno tak na EPS, tam přenechám na odbornou firmu která provádí 1 ze 3 kontrol za rok.

Kontrola s PBR je vhodná, ovšem v praxi není zas tak třeba, protože čidlo vždy vidíte narozdíl třeba od vyhr.PBZ-pozarni klapky.

Jinak soupis čidel vyžadují hasiči při kontrole operativních karet v podstatě by měl být i v příloze požárního řádu.

Odpověď
1 Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: 1 rokem před

Důvěryhodný člen
Reakcí: 73

@vladimir

O. K., děkuji, myslel jsem si to. 

Co se týče PBŘ, měl jsem na mysli, zda-li na instalaci baterkových, autonomních hlásičů vyžadujete zpracování PBŘ? 

Odpověď
Vladimír
Reakcí: 55
Registrovaný člen Autorizovaný odborník
(@vladimir)
Důvěryhodný člen
Přidal se: 12 měsíci před

V PBŘ bývá zmínka o detektorech většinou při přestavbách, dělat ovšem kvůli instalaci dodatek PBŘ, není (myslím) vůbec obvyklé.

Odpověď
1 Odpověď
Lukas
Autorizovaný odborník
(@lukas)
Přidal se: 1 rokem před

Důvěryhodný člen
Reakcí: 73

@vladimir

Souhlas, že to není obvyklé. Ještě jsem neviděl projekt, tj. PBŘ k instalaci baterkových detektorů.

Ovšem, pokud je to skutečně PBZ, tak všechny návrhy požárně bezpečnostních zařízení jsou nedílnou součástí požárně bezpečnostního řešení stavby (§ 5, odst. 1, Vyhlášky č. 246/01 Sb.). To by znamenalo doplnit stávající PBŘ o zmínku ohledně detektorů? A co když již PBŘ nebo obdobný dokument neexistuje, vytvářet kvůli tomu zcela nové PBŘ? To snad né... 🙂

Odpověď
Sdílet:
Scroll to Top