BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

FVE a zařazení provozovaných činností

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Reactions
35 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@vohnikova)
New Member
Přidal se: 4 týdny před

Dobrý den, 

našla jsem na internetu informaci, že:

"Je-li FVE instalována na střeše objektu, pak se všechny činnosti provozované v objektu posuzují jako provozy se zvýšeným PN. Přestože jsou v daném objektu provozovány např. jen kanceláře či malá prodejna."

Je to opravdu tak?

Děkuji.

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 434
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 6 roky před

To za mě není nutně pravda.

Hasiči provoz FVE považují za činnost, pro kterou jsou stanoveny složité podmínky pro zásah, dle písm. b), § 18, vyhlášky.
(Nově už se za takovou činnost nepovažuje provoz FVE o výkonu do 50 kVp - nutno ověřit na místně příslušném HZS ČR).

Taková činnost je dle písm. b) vztažena na "prostory a zařízení", nikoliv tedy na celé objekty.

Dle písm. j), odst. (2), § 4, zákona, jsou činnosti se zvýšeným požárním nebezpečím ty činnosti, u kterých nejsou běžné podmínky pro zásah = u kterých jsou složité podmínky pro zásah.

Tj. např. kancelářská činnosti provozované v kanceláři, byť v objektu, který má na střeše FVE o výkonu > 50 kVp, nemusejí nutně vykazovat složité podmínky pro zásah (tyto činnosti nejsou ani v prostoru = střecha, ani v zařízení, kde složité podmínky jsou).

Vámi zmíněná logika platí, pokud se jedná o složité podmínky pro zásah např. dle písm. g), § 18, vyhlášky, tedy ve stavbách pro obchod. 

Pokud je ve stavbě pro obchod kancelář, kde se vykonávají jen kancelářská činnosti, pak i tyto činnosti vykazují minimálně zvýšené požární nebezpečí a složité podmínky pro zásah.

Doporučuji věc konzultovat s místně příslušným HSZ.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram