BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Dotaz: OZO v PO

3 Reakcí
2 Diskutují
4 Reactions
2,184 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@m-vacha)
Active Member
Přidal se: 6 roky před

Dobrý den,

mám na Vás, prosím, drobný dotaz. V budoucnu bych se rád věnoval oblasti BOZP a PO, moje vysoká škola je však zcela mimo obor (Bc. na pedagogické fakultě). U OZO v BOZP (z. č. 309/2006) jsem vyčetl srozumitelné podmínky k připuštění ke zkoušce: § 10 "a) alespoň střední vzdělání s maturitní zkouškou), b) odborná praxe v délce alespoň 3 let, jestliže fyzická osoba získala vzdělání uvedené v písmenu a). Tomu rozumím a věřím, že jsou splnitelné. U OZO v PO jsem ale dle z. č. 133/1985 a vyhlášky č. 246/2001 vyčetl pouze: § 11 bod 1 "nebo fyzické osoby, které složily zkoušku odborné způsobilosti před komisí ustavenou ministerstvem". Znamená to tedy, že se kdokoliv (bez dalších požadavků) může přihlásit na zkoušku OZO v PO a záleží jen na tom, zda ji splní?

Děkuji a přeji Vám hezký den, Martin Vácha

Odpověď
Štítky tématu
2 Reakcí
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 6 roky před

Skupina
Reakcí: 434

Dobrý den,

ano, je to přesně jak píšete. OZO BOZP má jasně stanovené požadavky, ale u OZO PO / TPO (technik požární ochrany), postačí složit státní zkoušku.

Nutno však konstatovat, že zkoušky u hasičů pro OZO PO / TPO jsou často mnohem náročnější, než zkoušky na OZO BOZP u soukromých poskytovatelů. Proto je vhodné před zkouškou využít některého z přípravných kurzů.

Odpověď
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@m-vacha)
Active Member
Přidal se: 6 roky před

To jsem rád, že jsem to pochopil správně. Děkuji Vám za rychlou odpověď.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram