BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Muze byt verejne wc pracovnim?

2 Reakcí
2 Diskutují
0 Reactions
288 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@katarzyna-san)
New Member
Přidal se: 1 rokem před

Dobry den, pracuji ve starsi budove, kde sidli nekolik ruznych organizaci/kancelari. K tomu je ale v dome velmi frekventovana kavarna, odehravaji se ruzne akce pro verejnost, od nedavna je i komunitni centrum pro verejnost (stejne jako vstup do budovy je taky otevren pro kohokoliv). Bohuzel pocet zachodu je velmi omezen a dle spravce budovy neni moznost pro zamestnance nejake zachody uzavrit “na klic” kvuli tomu, ze by pak nebyl jejich pocet dostatecny pro provoz kavarny.. pro nas zensky kolektiv bych se chtela zeptat- nemel by spravce myslet i na komfort zamestnancu a zachody zajistit? Pripadne aspon zvednout frekvenci uklidu? Zacina to byt dost neprijemne..

predem moc dekuji za odpoved!

K.S.

Související právní předpis:
Odpověď
Štítky tématu
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 434
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 6 roky před

Dobrý den, je to nepříjemné. Právní předpisy toto přímo nezakazují. Jediné, co lze dohledat, tak je odst. (6), § 54, NV. č. 361/2007 Sb.

Já z výše uvedeného ustanovení čtu a chápu, že zaměstnavatel má zřídit WC pro zaměstnance, nikoliv pro zaměstnance a veřejnost. Tj. jsem spíše na vaší straně, ale jak přesně ustanovení § 54 chápat, je spíše otázkou na právníka.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram