Osobně se domnívám, že právní předpis, který by tuto povinnost obecně výrobcům CHLaS nařizoval, v ČR neexistuje. Ale.
Domnívám se, že v případě, pokud CHLaS po určité době může nabyt jiných vlastností a stane se pro uživatele nebezpečnější (např. nestabilní), než před uplynutím této doby, toto na etiketě látky být musí a to v souladu se zákonem o obecné bezpečnosti výrobků. Cituji odst. (3), § 4, zákona:
Označování výrobku je pro účely tohoto zákona opatření výrobku informacemi umožňujícími posouzení rizik spojených s jeho užíváním nebo jakýmikoliv informacemi, které mají vztah k bezpečnosti výrobku. Výrobek musí být dále v souladu se zvláštním právním předpisem7b) opatřen údaji potřebnými k identifikaci výrobce a výrobku, popřípadě série výrobku.
Výše uvedené v návaznosti na písm. a), odst. (1), § 3, téhož zákona, cituji:
přičemž se sledují z hlediska rizika pro bezpečnost a ochranu zdraví spotřebitele zejména tato kritéria:
a) vlastnosti výrobku, jeho životnost, složení, způsob balení, poskytnutí návodu na jeho montáž a uvedení do provozu, dostupnost, obsah a srozumitelnost návodu, způsob užívání včetně vymezení prostředí užití, způsob označení, způsob provedení a označení výstrah, návod na údržbu a likvidaci, srozumitelnost a rozsah dalších údajů a informací poskytovaných výrobcem; údaje a informace musí být vždy uvedeny v českém jazyce.
Ve většině případů pouze CHLaS ztratí své schopnosti, pro kterou si ji uživatel zakoupil. Vyschne, ztratí viskozitu, ztratí desinfekční vlastnosti apod. Tj. nestane se více nebezpečnou.
Nejsem ale přes CHLaS odborník, takže to berte jen jako takový pohled a ne závazné stanovisko.