BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Výše sankce

5 Reakcí
3 Diskutují
0 Likes
1,307 Vidělo
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
Admin
Úvodní téma
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

S jakou nejvyšší sankcí jste se setkali ze strany oblastního inspektorátu práce, za:

  1. zjištění při běžné preventivní kontrole,
  2. zjištění při šetření pracovního úrazu?
Odpověď
4 Reakcí
3 Reakcí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 4 roky před

Skupina
Reakcí: 414

Já osobně se 150 000 Kč a 500 000 Kč. 

S výší sankcí většinou tak nějak souhlasím. Nutno ale podotknout, že občas inspektorát opravdu hodně přestřelí. Když např. firma, která se o BOZP skutečně stará a hodně do ní investuje obdrží sankci 60 000 Kč za tři "prťavé" závady, které ani navíc nemají potenciál způsobit vážný úraz, tak je to opravdu demotivující. Naštěstí je to spíše výjimkou, než pravidlem.

Odpověď
Autorizovaný odborník
(@budul)
Přidal se: 4 roky před

Člen
Reakcí: 22

Za co bylo proboha těch 500tis?

Odpověď
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 4 roky před

Skupina
Reakcí: 414

Napsal jsem to trochu nešťastně. Nebylo to úplně osobně. Říkal mně to revizní technik. Šlo o smrtelný pracovní úraz elektrickým proudem. Firma údajně měla "vše" špatně a pro BOZP nedělala vůbec nic. Stejně mám pocit, že těch původních 500 000 nakonec v odvolání stáhli na mnohem méně.

Takže přesné okolnosti nevím. Tehdy šlo o nějaký výrobní stroj, který probíjel na "kostru" / kryt. 

Cca rok 2015 / 2016.

Odpověď
Reakcí: 26
Autorizovaný odborník
(@vstr)
Člen
Přidal se: 4 roky před

Setkala jsem se (z druhé ruky) s případem, kdy se firma snažila mít BOZP v pořádku, ale vybrali si na to špatného bezpečáka. Dopravní nehoda v zahraničí, zničené auto, dlouhodobá hospitalizace a poté zdravotní nezpůsobilost k práci a tím ukončení PP. Při kontrole zjištěno nedodržování základních předpisů, nebyla zdravotní způsobilost, vstupní školení, školení řidiče. Když se ptali na výši možné pokuty, vyčíslila jsem to podle nálezů OIP a maximální pokuty, vycházelo to na 600tis. Dostali 6 tis. Kriteriem pro OIP bylo i to, že firma je dlouhodobě v mínusu, tak neměli kde brát.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram