BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Propadlá periodická prohlídka

3 Reakcí
2 Diskutují
0 Reactions
241 Vidělo
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@mlynar)
New Member
Přidal se: 8 měsíců před

Dobrý den.Jsem v dlouhodobé nemocenské.V této době mi prošla periodická prohlídka.Po skončení nemocenské nebudu tedy moct nastoupit ihned do zaměstnání. Problém je však v tom že naše závodní lékařka má termíny až 3 týdny!!!Budu tedy do doby vyšetření na tzv.prekážkách?Nebo budu muset čerpat dovolenou?Velice děkuji za odpověď.Veselý

Odpověď
2 Reakcí
2 Reakcí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 6 roky před

Skupina
Reakcí: 434

@mlynar Dobrý den, osobně se domnívám, že by mělo jít o překážku na straně zaměstnavatele. Jako řešení bych viděl, po vzájemné dohodě se zaměstnavatelem a je-li to možné, aby vás dočasně, do doby periodické prohlídky, převedl na práci, která nevyžaduje ověření zdravotní způsobilosti, tj. na "nerizikovou práci."

Ale berte prosím odpověď s rezervou, nejsem odborník na pracovní právo, kam tento dotaz spadá spíše, než do oblasti BOZP.

Odpověď
(@mlynar)
Přidal se: 8 měsíců před

New Member
Reakcí: 2
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram