BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

nahození jističe - školení - MPBP

1 Reakcí
1 Diskutují
0 Likes
83 Vidělo
Reakcí: 1
Úvodní téma
(@hadrabant)
New Member
Přidal se: 2 měsíce před

Zdravím,

řešíme ve firmě požadavek na to, aby osoby pověřené zaměstnavatelem mohli nahodit jistič v případě toho, že například přijdou na směnu a bude shozený. Jedná se o jističe v klasickém plechovém rozvaděči domovního typu (například přidělaný na sloupu) s tím, že živé části jsou zakrytované. 

Co jsem pochopil, bude nutné vytvořit místně provozní bezpečnostní předpis a na základě tohoto předpisu osoba s vyšší kvalifikací než par 4, může pověřené osoby proškolit jak se chodit a jak to dělat.

Kdo tento místně provozně bezpečnostní předpis vytváří? Interně s tím nikdo nemá zkušenosti, máme se obrátit spíše na revizní techniky/projektanty elektro a nebo na externí bezpečáky?

Může stále osoba s vyšší kvalifikací provádět toto proškolení i dle nového zákona 194, který nahradil zaběhlou vyhlášku 50?

 

Díky

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram