BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Chci pracovat v oblasti BOZP a PO

4 Reakcí
2 Diskutují
0 Likes
255 Vidělo
Zdenko
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@zdenko)
New Member
Přidal se: 11 měsíců před

Dobrý den,

 

prosím vás, v zahraničí jsem vystudoval vysokou školu bezpečnostních studií. Jsem bc. v oboru bezpečnosti práce a požární ochrany. Před pár dny jsem se vrátil zpět do ČR, kde chci tuhle práci dělat. 

Mohli byste mi někdo prosím vás poradit, kde mohu vyhledat:

 

-informace ohledně zkoušek v BOZP a PO,

-materiály, které mi pomohou se na tyhle připravit,

-platné zákony spojené s touhle problematikou atd.

 

Za případnou odpověď předem velice děkuji,

 

 

Odpověď
3 Reakcí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 405
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

Dobrý den,

 

ohledně zkoušek... 

hledejte zkoušku z odborné způsobilosti k zajišťování úkolů prevence rizik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, dle zákona č. 309/2006 Sb. Samostatně pak musí být odborná způsobilost koordinátora BOZP na staveništi, rovněž, dle zákona č. 309/2006 Sb. Neplést. Pro výkon jedné funkce, není potřeba osvědčení druhé. Tj. chcete-li být "klasický" bezpečák, koordinátora nepotřebujete.

Zkoušky nabízí je nesčetně organizací. Vyhledejte, zvolte, dle vlastního uvážení, referencí.

Většina těchto organizací nabízí rovněž přípravné kurzy v různé délce (3 týdny, 3 dny).

Chcete-li současně pracovat i v oblasti požární ochrany, potřebujete osvědčení o odborné způsobilosti v požární ochraně nebo osvědčení technika požární ochrany, dle zákona č. 133/1985 Sb. Zkoušky jsou státní, jdou přes školu ve Frýdku Místku, ale myslím, že spousta soukromých organizací je umí zajistit, stejně, jako přípravné kurzy. Opět pohledejte. Neměl by to být problém.

---

Materiály (právní předpisy, ČSN). Jinak asi nic moc uceleného není. Spousta studijních "script" jsou stejně jen výtažky z právních předpisů, spíše jejich přepisy. Organizace, které nabízejí přípravné kurzy, zpravidla mají vlastní skripta.

---

Platná zákony... mrkněte sem: https://www.sawuh.cz/prehled-pravnich-predpisu-bozp-a-po/

 

Přeji hodně štěstí, s pozdravem, VH

Odpověď
Zdenko
Reakcí: 2
Úvodní téma
(@zdenko)
New Member
Přidal se: 11 měsíců před

Děkuji. Prosím Vás, vygoogloval jsem, že jednou z podmínek k tomu, abych se mohl přihlásit ke zkoušce na klasického bezpečáka jako vysokoškolák, je, že musím mít praxi v oboru (předpokládám, že tahle praxe musí být výhradně v ČR) min. jeden rok. 

Budou mi tuhle vysokou školu vystudovanou v zemi EU (Chorvatsko) akceptovat? Podle pravidel EU by museli. Dostačující délka v praxe bude tedy v mém případě pouze jeden rok a ne tři?

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
(@vit-hofman)
Přidal se: 4 roky před

Skupina
Reakcí: 405

@zdenko Na to nedokážu odpovědět. Ale doporučil bych vybrat si poskytovatele zkoušky a dotázat se přímo u něj, včetně doložení mu konkrétního dokladu o vzdělání a informace o škole a studijním oboru / programu.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram