BOZPforum Logo
Přidat
téma
Pád z korby nákladn...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Pád z korby nákladního vozidla a štěstí v neštěstí

1 Reakcí
1 Diskutují
8 Likes
896 Vidělo
Reakcí: 8
Autorizovaný odborník
Úvodní téma
(@bozpforum-cz)
Člen
Přidal se: 4 roky před

I ložná plocha nákladního vozidla může být pracovištěm. A pokud je tato ložná plocha ve výšce, pak zde hrozí riziko pádu z výšky a zaměstnavatel je povinen proti němu přijmout opatření.

Ideální je samozřejmě vůbec na ložnou plochu nevstupovat, což ne vždy lze. Další na řadě je kolektivní opatření, např. ochranné zábradlí, které může být i skládacího provedení. No a poslední možnost je individuální osobní zajištění zaměstnance pomocí osobních ochranných pracovních prostředků.

Na videu je zachycen zaměstnanec, který proti pádu není zajištěn žádným způsobem. Skutečně spadne a ne jen díky vlastní šikovnosti a obrovské dávce štěstí, ale i díky náhodnému projíždějícímu řidiči, tentokrát vyvázne bez úrazu.

Porušení právních předpisů

Ze strany zaměstnavatele: písm. b), odst. (1), § 3, nařízení vlády č. 362/2005 Sb., účinné znění;
Ze strany zaměstnance: odst. (4), § 106, zákona č. 262/2006 Sb., účinné znění.

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram