BOZPforum Logo
Přidat
téma
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

COVID - testování po Novém roce

2 Reakcí
2 Diskutují
1 Likes
561 Vidělo
Reakcí: 3
Úvodní téma
(@straka)
Active Member
Přidal se: 3 roky před

Zdravím, chtěl bych se optat, zda může zaměstnavatel po nástupu z celozávodní dovolené nařídit celkové testování zaměstnců na COVID při nástupu po Novém roce. Dříve bylo testování vnímáno jako benefit, nyní ovšem začíná převládat skepse a mám znaky, že až 1/3 zaměstnaců po Novém roce testování odmítne. Vládou ČR jsou zaměstnavatelé vyzýváni, aby testování provedli, ovšem dle článků z medií ovšem chybí nějaký právní pdoklad, aby se běžný zaměstnanec výrobního podniku (ani sociální, ani zdravotní) musel testování účastnit a jako zaměstnavatel jím vtup na pracoviště nemůžu podmínit negativním testem. Můžu toto testování považovat za mimořádnou pracovní prohlídku za účelem zjištění zdravotního stavu zaměstnance, jelikož mám důvodný předpoklad, že došlo ke změně zdravotní způsobilosti k práci nebo jeho přítomností by došlo ke zvýšení míry rizika na pracovišti?

 

S pozdravem Petr

Odpověď
1 Odpovědí
Ing. Vít Hofman
Reakcí: 414
(@vit-hofman)
Skupina
Přidal se: 4 roky před

Tak, dnes už je to asi zřejmější a testování se většina zaměstnanců nevyhne. 

Odpověď
Sdílet:

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram