BOZPforum.cz
Elektronické systém...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

Elektronické systémy


Budul
Reakcí: 21
Autorizovaný odborník
Úvodní téma
(@budul)
Stálý člen
Přidal se: 3 roky před

Dobrý den,

hledám dodavatele na elektronické zabezpečení ohrádek oddělujících chodce od mechanismů. Je určitý systém, který jsem si vymyslel, aby bylo co nejvíce zabráněno styku chodců s velkými mechanismy, které nám do hal naváží materiál.

Nákladní vozy vjíždí přímo do haly, kde sklopkou materiál (odpad) vyloží a ten je následně velkým nakladačem přesouván k dopravníkovému pásu tříděn a lisován. 

Jelikož je tam obrovské riziko přejetí osob, chceme osoby co nejvíce oddělit. Komunikace budou odděleny ohradamy (oplocením) a ty ohrady budou mít v sobě branky, které by měly být se spínači. V případě otevření branky by dostal řidič nakladače signál, že se někdo pohybuje v nebezpečném prostoru, ale ten signál by se v nakladači objevil pouze v případě, že se nakladač nachází v hale, protože pokud je venku, tak by ho to zbytečně otravovalo a za chvíli by tyto signály ani nevnímal. Další zabezpečení by mělo být takové, že na vjezdu do haly bude závora a cizí vozidla do haly nesmí vjet, dokud mu obsluha závoru nezvedne. Jakmile se zvedne závora stane se z vytyčeného prostoru nebezpečná zóna se zákazem vstupu osob. To by se mělo projevit tím, že se rozblikají majáky umístěné u vstupních branek, čímž by byli chodci upozorněni na nebezpečnou situaci a neměli by do prostoru vstupovat.

Ohradu mi nainstaluje kde kdo (např. happyend), ale to elektronické zabezpečení nevím. Poradíte mi?

1 Odpovědí
petr@zenozicka.cz
Reakcí: 3
Autorizovaný odborník
(@petrzenozicka-cz)
Nováček
Přidal se: 3 roky před

Napadá mne ALEDO. Mají celý systém výstrahy před přijíždějícím vozíkem. Mají k tomu i nějaké video.

 

Odpověď
Sdílet: