BOZPforum Logo
Přidat
téma

Poradna BOZP - vše, co potřebujete o bezpečnosti vědět

Datum:
12. 10. 2019
Rubriky:
Štítky:

Už tomu bude pomalu rok, co vzniklo BOZPforum.cz. Za tu dobu se toho mnoho událo. Jedno však zůstává. BOZPforum.cz plní svou původní myšlenku a stává se oporou nejen každému zaměstnavateli, vedoucím zaměstnancům, zaměstnancům, ale také odborníkům na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oblastí. BOZPforum.cz slouží mimo jiné jako poradna BOZP.

Proč to děláme? Proč je poradna BOZP důležitá?

V BOZPforum.cz věříme, že problematika bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je natolik významná a přesto komplikovaná, že šířit informace, osvětu, zkušenosti, prakticky jakoukoliv formou, je přínosné. Zákonodárci při přípravě právních předpisů s odbornou veřejností snad vůbec nekomunikují, protože v předpisech se těžce orientují i odborníci a laik prakticky nemá šanci.

Je proto velmi důležité, aby kdokoliv a kdykoliv měl šanci, informace, které hledá a potřebuje, získat. I proto BOZPforum.cz a naše poradna BOZP stojí na několika hlavních pilířích.

Poradnu BOZP tvoří komunita a diskusní fórum

BOZPforum.cz je tvořeno širokou komunitou, jejíž členové si dokáží vzájemně pomoci. Připojit se k této, v Česku zdaleka největší komunitě kolem BOZP, může každý. Připojte se ke komunitě a využijte potenciál, který vám tato "poradna BOZP" dává, na maximum. Učinit tak můžete zapojením se:

Online magazín BOZP - studnice informací a novinek

Součásti webu bozpforum.cz je také online magazín zaměřený na témata bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a souvisejících oblastí, jako je zejména požární ochrana, hygiena práce, první pomoc, problematika technických zařízení apod.

Díky online magazínu můžete najít a dočíst se odborné rady, výklady a názory, za které byste jinak museli platit odborníky. Můžete se dozvědět o novinkách, změnách právních předpisů, moderních způsobech řešení rizik.

Aby vám nic neuniklo, můžete se rovněž přihlásit k odběru novinek.

Foto a video databáze BOZP

Připravujeme pro vás unikátní foto a video databázi, zachycující zejména porušení předpisů BOZP a důsledky, které z těchto porušení plynou.

Jako "bezpečáci" z praxe si moc dobře uvědomujeme, že právě záběry reálně nastalých pracovních úrazů a provozních nehod, mohou sloužit jako ta nejlepší prevence. Shodují se na tom i mnozí zaměstnanci.

Jde o silné morální dilema. Ukázat neštěstí druhých? V běžných situacích jsme proti, ale pokud má toto pomoci zachránit životy a zdraví dalších osob, jsme pro.

Pokud je totiž na proběhlém pracovním úraze něco pozitivního, pak je to právě možnost poučit se z provedených chyb a předejít opakování úrazu.

I proto se zde na webu objevují videa a fotografie bez cenzury. Na videa či fotografie, které zachycují násilný obsah, je však důrazně upozorněno. Tato databáze se tak stává velmi významnou součástí celého projektu a poradna BOZP díky ní získává nový rozměr.

Katalog odborníků

Naše poradna BOZP je tvořena velkým počtem odborníků na BOZP, zejména odborně způsobilými osobami v prevenci rizik. Tito odborníci, se dle vlastního uvážení, mohou registrovat do katalogu odborníků BOZP a kdokoliv je pomocí katalogu může oslovit.

Poradna BOZP je tu pro vás! Zkusíte to s námi?

Chceme být oporou každému, kdo má s bezpečnostní a ochranou zdraví při práci nějaký problém či v ní má nejasnost. Nebuďte lhostejní ke svému zdraví a ani ke zdraví dalších osob, kterých se dotýká vaše jednání či opomenutí při práci.

Zapojte se do poradny BOZP. Podělte se o vlastní zkušenosti, názory. Pošlete nám fotografii, video. Ptejte se, diskutujte. Mluvte o BOZP. Zvykněte si na to, že BOZP je tu zejména pro vás. Naštěstí nežijeme v zemi, kde se do práce chodí riskovat život. Žijeme v zemi, kde má každý právo, vrátit se celý a zdraví zpět domů. Bezpečnost je v našich vlastních rukou a zpravidla jen naše neznalost je tím, co způsobí pracovní úraz.

Děkujeme.

40 comments on “Poradna BOZP - vše, co potřebujete o bezpečnosti vědět”

 1. I am sorting out relevant information about gate io recently, and I saw your article, and your creative ideas are of great help to me. However, I have doubts about some creative issues, can you answer them for me? I will continue to pay attention to your reply. Thanks.

 2. I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

 3. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

 4. I may need your help. I've been doing research on gate io recently, and I've tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

 5. I may need your help. I've been doing research on gate io recently, and I've tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

 6. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 7. The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you.

 8. Nice post. I was checking continuously this blog and I'm inspired!
  Extremely useful information specifically the closing phase :
  ) I handle such information a lot. I used to be seeking this particular info
  for a long time. Thanks and best of luck.

 9. Hello there! This blog post couldn't be written much better!

  Going through this article reminds me of my previous roommate!
  He always kept preaching about this. I will send this post to him.
  Fairly certain he'll have a good read. I appreciate you for sharing!

 10. Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I'll keep an eye out for your answers.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BOZP fórum

Naším cílem je sdílet informace ze světa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a všech souvisejících oborů a pomáhat široké veřejnosti zorientovat se v této náročné problematice.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram