Školení bezpečnosti...
 
Sdílet:
Upozornění
Označit vše jako přečtené

[Vyřešeno] Školení bezpečnosti v kancelářích  

   RSS

0

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda  z bezepčnosti práce musejí být školeni i zaměstnanci pracující v kanceláři? A pokud ano, tak jak často? děkuji.

@karel-polak periodu školení si určí zaměstnavatel ve svém vnitřním předpisů. Většinou se sloučí se školením PO, 1 x 2 roky.

1 odpověď
1

Dobrý den, ano, musejí.

Požadavek Zákoníku práce (odst. (2), § 103), nerozlišuje mezi druhem práce.

Četnost školení určí zaměstnavatel nebo s ohledem na nízká rizika stanoví, že opakování není vyžadováno (nedoporučuji), dle odst. (3), § 103, ZP:

"Vyžaduje-li to povaha rizika a jeho závažnost, musí být školení podle věty první pravidelně opakováno"

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#p103

Kdybychom dělali jen to, co umíme, tak bychom nedělali nikdy nic.

Sdílet:
Scroll to Top